Psy i koty do adopcji

Zachęcamy do adopcji naszych podopiecznych!
Obowiązuje ankieta przedadopcyjna i umowa adopcyjna.
Mamy sporo psiaków i kociaków, które czekają na domy. Utrzymanie ich w hotelikach
i przytuliskach kosztuje krocie, więc oferując chociaż dom tymczasowy, bardzo nam i im pomożecie 🙂

Pamiętajcie, że nie wydajemy psów na łańcuch!
Nie wydajemy też psów na tereny opustoszałe i niezamieszkane.
Nasze psy nie mogą być prowadzane na kolczatce lub trzymane na uwięzi.
Zależy nam na innym życiu, niż te, którego doświadczyły.

Teraz będzie już tylko dobrze.

LUSIA

Trzecia nasza pilna potrzeba to Lusia, odebrana zimą tego roku wraz ze szczeniakami. Jest w przytulisku w kojcu w Lubięcinie dzięki uprzejmości Adoptuj Psiaka – Polska Organizacja Pomocy Zwierzętom i pod opieką wolontariuszy. Ale jest już stanowczo za długo. Chcemy znaleźć jej dom jeszcze przed zimą. Jest już po kastracji. Bardzo pilne ‼️‼️‼️

LUSIA 🐕
♀️♂️ Płeć: suczka
🧬 Wielkość: duży
👶👨‍🦳 Wiek:
🐕‍🦺 Stosunek do psów: do małych nie polecamy, do dużych nie znamy
🐈‍⬛ Stosunek do kotów: nie wiemy
🔜Kastracja: oczekuje
Jak to jest być tak bardzo skrzywdzonym przez człowieka, że nie umiesz od razu ufać mimo że tak bardzo kochasz ludzi. Ludzie to przecież głaski i tulaski… niestety Lusia też spotkała tych złych 😔 ale najważniejsze że chce być przy nas, chociaż na poczatku może sprawiać wrażenie nieśmiałej. Na smyczy zmienia się w pieszczocha 🥰 wiecie, że próbowała wskoczyć do bagażnika? Przez chwilę miała nadzieję na dom… jakże mylną, bo póki co ma zerowe zainteresowanie 😔
Dopiero się bliżej poznajemy. Stosunku do dużych psów jeszcze nie znamy, ale do mniejszych nie polecamy.
📍 Przytulisko pod Nową Solą, wol. Lubuskie ale do dobrego domu transport zawsze się znajdzie.
☎️ Kontakt w razie pytań: 513 186 580

LINK DO WIDEO

Tel 666 605 391

CIASTEK i RULON

Dwa nasze diamenciki do oszlifowania.. chłopaki nie mają jeszcze roku. Spędzili życie w zatęchłej komórce..
Zostali odebrani przez Biuro Ochrony Zwierząt i przewieziono ich do naszego Ośrodka.
Łolaboga ! Nic te chłopaki nie umiały.. komunikacji psiej ni w ząb nie rozumieli.. na wszystkich szli z zębami..
Po tygodniu mamy już świetną zmianę..
Do człowieka zawsze nastawieni pozytywnie, więc będą to ekstra psiaki..
Widzę w nich wielki potencjał do wielu zadań specjalnych
Tel. 604 757 177

LOCZEK

UWAGA MEGA PILNE !!!!!!!!!
Na wczoraj potrzebujemy Domu Tymczasowego dla Loczka
Tego uroczego psiaka odebraliśmy tydzień temu ze wsi pod Świebodzinem. Mieszkał sam zamknięty w kojcu. Dokarmiali go sąsiedzi bo właściciel dawno się wyprowadził i u psa bywa bardzo rzadko. W piątek po kilkudniowym pobycie w hoteliku , który na chwilę użyczył nam miejsca zawieźliśmy Loczka do Domu Tymczasowego.
Loczek jest uroczy i bardzo przyjazny do ludzi. Od razu poczuł się jak u siebie. Aż za bardzo, bo mamy problem. Loczek atakuje stareńką rezydentkę, która nie ma już zębów i nie ma jak się bronić. Miała nawet z tego powody atak duszności. Zupełnie się poddała. Powinien być sam albo z psem, który sobie nie pozwoli i pokaże mu gdzie jego miejsce raz i stanowczo.
Tel. 666 605 391 lub 507 008 423.

Sprawa jest naprawdę na CITO !! Jeśli nikt się nie zgłosi dzisiaj……nie mamy planu B.
Już dziś bo nie możemy dłużej stresować starej suni… Bardzo prosimy!!!

PARYS

WIDZICIE tę zmianę?
Mamy ekstra bystrzachę w grupie.
Piękny, zgrabny i powabny. Miłośnik ludzkich rączek i przytulasów.
Na tyle zbudował pewność siebie, że już chyba starczy.
Jeszcze w styczniu przepraszał wszystkich, ze żyje, był uległy, stłamszony, psychicznie był wykończony. Chudy i z ogromną raną na łapie…
Średniak o wilczym umaszczeniu poleca się do adopcji…
Polecamy ten uśmiechnięty pychol!
Tel 604 757 177

LUBOY

Grubiutki, mały Pies z Wielką Osobowością Ponad 10 lat doświadczenia w ochronie! Poznajcie Luboya, jamnika, który może i jest niewielkich rozmiarów, ale ma charakter tak wielki, jakby był największym psem na świecie.
Luboy to nie tylko imię; to stan umysłu, to postawa, która mówi: “Rozmiar nie ma znaczenia, liczy się serce i to jak szybko biegasz ” Jest prawą ręką Sajgona– lidera stada. Ten mały gangster rządzi stadem żelazną łapą i nie zawsze sprawiedliwie gnębi nasze molosy i nie raz wyciągałyśmy ich sierść z jego pyska. Szczególnie nie lubi Bezy ale co mu bedzie Jużak wchodził w drogę?! Jego zadaniem jest pilnowanie porządku, a jego specjalnością jest ochrona małych suczek w stadzie. Mimo że jest mniejszy od większości psów, które spotyka, to jego odwaga i determinacja sprawiają, że każdy szanuje go jak wielkiego psa. Kiedy wychodzi z domu na siku duze psy idą do kąta. To dowód na to, że prawdziwa siła nie zawsze leży w mięśniach, ale w duchu i odwadze. Jego historia to inspiracja dla nas wszystkich, aby pamiętać, że nawet najmniejszy z nas może dokonać wielkich rzeczy.
Jeśli masz jakieś suczki do ochrony lub chcesz mieć wyjątkowego Gangsta w domu to zapraszamy. Przebywa w hoteliku pod Miliczem.
Tel. 604 757 177

MANIA

UWAGA UWAGA !!!
Szukamy domu tymczasowego lub stałego dla Mani. Manię Zwierzoluby Żagań, z którymi współpracujemy zabrały z tragicznych warunków. Miała paskudną ranę na szyi po wrośniętym łańcuchu i guz – torbiel na obojczyku. Guz został usunięty w Lecznica dla Zwierząt Barbara Hanusz. Przed nią jeszcze kastracja, ale musi się wzmocnić po operacji. Mania podczas Świąt Wielkanocnych straciła dom tymczasowy i trafiła do kojca do Żagania. W hotelach nie było miejsca.
Mania kocha ludzi, jednak nie nadaje się do innych zwierząt ponieważ musi dojść do siebie po traumie jaką przeżyła. Czy ktoś się zlituje i pomoże nam chociaż tymczasowo? Idealnym miejscem byłby dom z ogrodzonym ogrodem lub mieszkanie w którym Mania nie zostawałaby sama, bo ma lęk separacyjny i bardzo płacze gdy jest sama.
Tel. 666 605 391 lub 511 212 004.
Obowiązuje umowa adopcyjna.

LUDWIŚ

Odebrany przez Biuro Ochrony Zwierząt w stanie wychudzenia, z krótkiego łańcucha. Charakter fantastico… Kocha człowieka… jest MEGA pozytywny, stabilny emocjonalnie.
Mało kto zauważa jego niepełnosprawność, bo Ludwik mimo braku części lewej kończyny tylnej i palców stopy prawej radzi sobie jak każdy z naszych psów..
Nie nadaje się do koteczków.. raczej nie będzie to proste do zrobienia bo kiedy je widzi ma misję do spełnienia.. i można sobie wtedy gadać i prosić, a on jest głuchy i ślepy na opiekuna… Utrzymuje czystość w pomieszczeniu. Olewa zaczepki małych ujadaczy.
Fajny, duży pies misiak…

LINK do Facebook

Kontakt w sprawie adopcji:
666 605 391

PORTO

Portos został okrutnie traktowany swoich poprzednich właścicieli, którzy w okropny sposób krzywdzili go przywiązując do kaloryfera, bijąc go. Zostali skazani wyrokiem sądu za znęcanie się. Pies po odebraniu miał braki w socjalizacji, był nieufny w stosunku do obcych, nie tolerował zmian, bał się dotyku obcych ludzi. Pies trafił pod opiekę behawiorysty pani Gabrieli Sitarz z hotelu Artemida w
Jaworznie na Śląsku, gdzie dzięki ciężkiej pracy nadrobiono braki w socjalizacji, przepracowano wiele zaburzonych, niezawinionych przez Portosa zachowań.

Obecnie Portos to wesoły, otwarty labek, który wychodzi z wolontariuszami na spacery, jest bardzo otwarty na współpracę z człowiekiem.
Nie ma problemów w poruszaniu się komunikacją miejską i samochodem. Toleruje inne psy. Jego stosunek do kotów jest nieznany. Nie nadaje się do domu z dziećmi (+13). Może zamieszkać zarówno w domu z ogrodem jak i w mieszkaniu w bloku/kamienicy.
Nie jest psem szczekliwym, pod nieobecność opiekuna nie robi zniszczeń.

Portos jest wykastrowany, zaszczepiony i zachipowany. Przebywa w Jaworznie na Śląsku.
Kontakt w sprawie adopcji – Iza: 603 591 650.

Opis pochodzi ze strony adopcje.labradory.org

BANDI

Psiak odebrany interwencyjnie z koszmarnych warunków. Mieszkał w ciemnej, zapyziałej komórce bez dostępu do światła. Dodatkowo był w niej przykuty łańcuchem do ściany.

Początkowo lekko lękliwy i obawiający się człowieka, obecnie pełen radości i chęci do życia wyrośnięty „YORK”. Ta przemiana jest dowodem na to, że jeśli damy zwierzakowi swoją miłość to on nam zaufa i stanie się naszym oddanym przyjacielem.

Bandi przebywa w domu tymczasowym u Joasi, ale docelowo nie może tam zostać. Szukamy dla niego szukamy dla niego odpowiedzialnego domu, w którym zostanie otoczony troską i miłością jakiej potrzebuje i na jaką zasługuje.

Psiak jest zaszczepiony i pięknie obcięty, zostanie też wykastrowany. Ma około 3 lat.
Kontakt: 666 605 391

LUCKY

Lucky to pies średniej wielkości. Ma około 7 lat. Lubi kontakt z ludźmi, jest ogromnym pieszczochem. Bardzo ładnie chodzi na smyczy. Kiedy kogoś zaakceptuje, najchętniej nie opuszczałby go na krok. Nie przepada za innymi psami. Prawdopodobnie w nowym domu przy odpowiednim traktowaniu Lucky stanie się łagodniejszy. Jednak na tą chwilę polecamy go do domu bez innych zwierząt. Szybko akceptuje nowe warunki i opiekunów, szybko też uczy się nowych komend.

Lucky ma dużo energii – przyszły opiekun musi liczyć się z koniecznością zapewnienia psu sporej dawki ruchu. Jego stosunek do kotów jest nieznany.

Pies prawdopodobnie całe swoje dotychczasowe życie spędził mieszkając na dworze. Dla Luckiego poszukujemy aktywnej rodziny ze starszymi dziećmi, która podaruje mu miejsce w swoim domu. Nasz podopieczny jest wykastrowany i zaszczepiony, posiada chip i książeczkę zdrowia.

Lucky przebywa w przytulisku Stowarzyszenia Amicus w Głogowie.
Kontakt w sprawie adopcji 666 605 391

TEO

Teo czyli Teofil – znaleziony na otwartym terenie, odłowiony 2 października 2021r.
Lubi się uczyć ale nie jest to wyznacznik jego bytu, zapewnienie mu systematycznych spacerów, postawienie zasad i granic przy spokojnej dawce wymagań szkoleniowych daje efekt szczęśliwego psa😅. Na początku próbuje odstraszyć lekkim wyskokiem w kierunku nowej osoby, jeżeli ta osoba podda się emocjom to Teoś to wykorzysta. Cierpliwość, spokój to klucz do sukcesu do wspólnej pracy. Jak trafił do mnie miał różowy nos, vet nie znalazł przyczyny, ale dostaje 1/4tabletki sterydu co 2 dzień i jest ok. Ma dysplazję stawów biodrowych.
Telefon w sprawie adopcji: 666 605 391.

TIKO

Tiko- to bardzo wesoły kundelek. Ma ponad 4 lata. Większość swojego życia spędził w schronisku. Na początku był bardzo lękliwy, bał się kontaktu z człowiekiem, jednak intensywna, pełna poświęcenia praca wolontariuszek i behawiorystów spowodowała, że z wycofanego, pełnego lęku psa stał się radosnym, ruchliwym, pełnym niespożytej energii psiakiem.
Tiko uwielbia się bawić.  Umie chodzić na smyczy. Jest śliczny, ma piękne umaszczenie, oczy. Jest pogodny, kochany, brakuje mu tylko jednego – domu (najlepiej z podwórkiem) i swojego człowieka. W tej chwili przebywa w hoteliku Dzika Kępa w Gwieździnie w województwie pomorskim.

Kontakt w sprawie adopcji: 666 605 391 lub 880 117 835 

LALEK


Lalek został odebrany interwencyjnie przez Biuro Ochrony Zwierząt. Jest pięknym psem o smukłej sylwetce, czekoladowym umaszczeniu i niezwykle hipnotyzującym spojrzeniu. Lalek uwielbia ruch i spacery, jest zawsze gotowy towarzyszyć człowiekowi, więc dobrze odnalazłby się w aktywnej rodzinie, która lubi wędrówki z dala od miasta. Swoje pierwsze lata spędził zamknięty w kojcu, dlatego źle znosi długotrwałą izolację, samotność i nudę. W schronisku początkowo był wycofany i nieufny, ale obecnie to już inny pies, radosny, cieszący się jak szczeniak na widok człowieka. Na smyczy chodzi bardzo grzecznie, nie ciągnie, lubi wybierać ścieżki spacerowe, im dalej od schroniska, tym lepiej. Prawdopodobnie nigdy nie mieszkał w domu, więc trzeba będzie dać mu czas i cierpliwość na oswojenie się z nową sytuacją.
Informacje:
Wiek: 5 lat
Płeć: samiec
Wielkość: duży
Rasa: mieszaniec
Gmina Zielona Góra
Data przyjęcia: 8 stycznia, 2022