Psy i koty do adopcji

Zachęcamy do adopcji naszych podopiecznych!
Obowiązuje ankieta przedadopcyjna i umowa adopcyjna.
Mamy sporo psiaków i kociaków, które czekają na domy. Utrzymanie ich w hotelikach
i przytuliskach kosztuje krocie, więc oferując chociaż dom tymczasowy, bardzo nam i im pomożecie 🙂

Pamiętajcie, że nie wydajemy psów na łańcuch!
Nie wydajemy też psów na tereny opustoszałe i niezamieszkane.
Nasze psy nie mogą być prowadzane na kolczatce lub trzymane na uwięzi.
Zależy nam na innym życiu, niż te, którego doświadczyły.

Teraz będzie już tylko dobrze.

LOCZEK

UWAGA MEGA PILNE !!!!!!!!!
Na wczoraj potrzebujemy Domu Tymczasowego dla Loczka
Tego uroczego psiaka odebraliśmy tydzień temu ze wsi pod Świebodzinem. Mieszkał sam zamknięty w kojcu. Dokarmiali go sąsiedzi bo właściciel dawno się wyprowadził i u psa bywa bardzo rzadko. W piątek po kilkudniowym pobycie w hoteliku , który na chwilę użyczył nam miejsca zawieźliśmy Loczka do Domu Tymczasowego.
Loczek jest uroczy i bardzo przyjazny do ludzi. Od razu poczuł się jak u siebie. Aż za bardzo, bo mamy problem. Loczek atakuje stareńką rezydentkę, która nie ma już zębów i nie ma jak się bronić. Miała nawet z tego powody atak duszności. Zupełnie się poddała. Powinien być sam albo z psem, który sobie nie pozwoli i pokaże mu gdzie jego miejsce raz i stanowczo.
Tel. 666 605 391 lub 507 008 423.

Sprawa jest naprawdę na CITO !! Jeśli nikt się nie zgłosi dzisiaj……nie mamy planu B.
Już dziś bo nie możemy dłużej stresować starej suni… Bardzo prosimy!!!

PARYS

WIDZICIE tę zmianę?
Mamy ekstra bystrzachę w grupie.
Piękny, zgrabny i powabny. Miłośnik ludzkich rączek i przytulasów.
Na tyle zbudował pewność siebie, że już chyba starczy.
Jeszcze w styczniu przepraszał wszystkich, ze żyje, był uległy, stłamszony, psychicznie był wykończony. Chudy i z ogromną raną na łapie…
Średniak o wilczym umaszczeniu poleca się do adopcji…
Polecamy ten uśmiechnięty pychol!
Tel 604 757 177

LUBOY

Grubiutki, mały Pies z Wielką Osobowością Ponad 10 lat doświadczenia w ochronie! Poznajcie Luboya, jamnika, który może i jest niewielkich rozmiarów, ale ma charakter tak wielki, jakby był największym psem na świecie.
Luboy to nie tylko imię; to stan umysłu, to postawa, która mówi: “Rozmiar nie ma znaczenia, liczy się serce i to jak szybko biegasz ” Jest prawą ręką Sajgona– lidera stada. Ten mały gangster rządzi stadem żelazną łapą i nie zawsze sprawiedliwie gnębi nasze molosy i nie raz wyciągałyśmy ich sierść z jego pyska. Szczególnie nie lubi Bezy ale co mu bedzie Jużak wchodził w drogę?! Jego zadaniem jest pilnowanie porządku, a jego specjalnością jest ochrona małych suczek w stadzie. Mimo że jest mniejszy od większości psów, które spotyka, to jego odwaga i determinacja sprawiają, że każdy szanuje go jak wielkiego psa. Kiedy wychodzi z domu na siku duze psy idą do kąta. To dowód na to, że prawdziwa siła nie zawsze leży w mięśniach, ale w duchu i odwadze. Jego historia to inspiracja dla nas wszystkich, aby pamiętać, że nawet najmniejszy z nas może dokonać wielkich rzeczy.
Jeśli masz jakieś suczki do ochrony lub chcesz mieć wyjątkowego Gangsta w domu to zapraszamy. Przebywa w hoteliku pod Miliczem.
Tel. 604 757 177

MANIA

UWAGA UWAGA !!!
Szukamy domu tymczasowego lub stałego dla Mani. Manię Zwierzoluby Żagań, z którymi współpracujemy zabrały z tragicznych warunków. Miała paskudną ranę na szyi po wrośniętym łańcuchu i guz – torbiel na obojczyku. Guz został usunięty w Lecznica dla Zwierząt Barbara Hanusz. Przed nią jeszcze kastracja, ale musi się wzmocnić po operacji. Mania podczas Świąt Wielkanocnych straciła dom tymczasowy i trafiła do kojca do Żagania. W hotelach nie było miejsca.
Mania kocha ludzi, jednak nie nadaje się do innych zwierząt ponieważ musi dojść do siebie po traumie jaką przeżyła. Czy ktoś się zlituje i pomoże nam chociaż tymczasowo? Idealnym miejscem byłby dom z ogrodzonym ogrodem lub mieszkanie w którym Mania nie zostawałaby sama, bo ma lęk separacyjny i bardzo płacze gdy jest sama.
Tel. 666 605 391 lub 511 212 004.
Obowiązuje umowa adopcyjna.

LUDWIŚ

Odebrany przez Biuro Ochrony Zwierząt w stanie wychudzenia, z krótkiego łańcucha. Charakter fantastico… Kocha człowieka… jest MEGA pozytywny, stabilny emocjonalnie.
Mało kto zauważa jego niepełnosprawność, bo Ludwik mimo braku części lewej kończyny tylnej i palców stopy prawej radzi sobie jak każdy z naszych psów..
Nie nadaje się do koteczków.. raczej nie będzie to proste do zrobienia bo kiedy je widzi ma misję do spełnienia.. i można sobie wtedy gadać i prosić, a on jest głuchy i ślepy na opiekuna… Utrzymuje czystość w pomieszczeniu. Olewa zaczepki małych ujadaczy.
Fajny, duży pies misiak…

Kontakt w sprawie adopcji:
666 605 391

PORTO

Portos został okrutnie traktowany swoich poprzednich właścicieli, którzy w okropny sposób krzywdzili go przywiązując do kaloryfera, bijąc go. Zostali skazani wyrokiem sądu za znęcanie się. Pies po odebraniu miał braki w socjalizacji, był nieufny w stosunku do obcych, nie tolerował zmian, bał się dotyku obcych ludzi. Pies trafił pod opiekę behawiorysty pani Gabrieli Sitarz z hotelu Artemida w
Jaworznie na Śląsku, gdzie dzięki ciężkiej pracy nadrobiono braki w socjalizacji, przepracowano wiele zaburzonych, niezawinionych przez Portosa zachowań.

Obecnie Portos to wesoły, otwarty labek, który wychodzi z wolontariuszami na spacery, jest bardzo otwarty na współpracę z człowiekiem.
Nie ma problemów w poruszaniu się komunikacją miejską i samochodem. Toleruje inne psy. Jego stosunek do kotów jest nieznany. Nie nadaje się do domu z dziećmi (+13). Może zamieszkać zarówno w domu z ogrodem jak i w mieszkaniu w bloku/kamienicy.
Nie jest psem szczekliwym, pod nieobecność opiekuna nie robi zniszczeń.

Portos jest wykastrowany, zaszczepiony i zachipowany. Przebywa w Jaworznie na Śląsku.
Kontakt w sprawie adopcji – Iza: 603 591 650.

Opis pochodzi ze strony adopcje.labradory.org

BASZAR

Kolejny z naszych cudnych podopiecznych. Baszar – piękny, przyjacielski, 3 letni wulkan energii. Wykastrowany, zaszczepiony. Odebrany interwencyjnie ze złych warunków. Jest psem w typie teriera.

To duży pies z charakterem szczeniaka, który chyba nie do końca zdaje sobie sprawę ze swoich gabarytów. Obecnie przebywa w domu tymczasowym u Asi, pod Zieloną Górą.
Na spacerze potrafi ładnie iść, ale też może pociągnąć.
Jest psem wesołym i radosnym. Potrzebuje doświadczonego opiekuna, który zadba o jego rozwój psychofizyczny. Pies pod okiem odpowiedniej osoby, będzie wiernym przyjacielem.
Jeśli jesteś zainteresowany, lub masz jakieś pytania – dzwoń!
666 605 391 lub 793 902 553

BANDI

Psiak odebrany interwencyjnie z koszmarnych warunków. Mieszkał w ciemnej, zapyziałej komórce bez dostępu do światła. Dodatkowo był w niej przykuty łańcuchem do ściany.

Początkowo lekko lękliwy i obawiający się człowieka, obecnie pełen radości i chęci do życia wyrośnięty „YORK”. Ta przemiana jest dowodem na to, że jeśli damy zwierzakowi swoją miłość to on nam zaufa i stanie się naszym oddanym przyjacielem.

Bandi przebywa w domu tymczasowym u Joasi, ale docelowo nie może tam zostać. Szukamy dla niego szukamy dla niego odpowiedzialnego domu, w którym zostanie otoczony troską i miłością jakiej potrzebuje i na jaką zasługuje.

Psiak jest zaszczepiony i pięknie obcięty, zostanie też wykastrowany. Ma około 3 lat.
Kontakt: 666 605 391

LUCKY

Lucky to pies średniej wielkości. Ma około 7 lat. Lubi kontakt z ludźmi, jest ogromnym pieszczochem. Bardzo ładnie chodzi na smyczy. Kiedy kogoś zaakceptuje, najchętniej nie opuszczałby go na krok. Nie przepada za innymi psami. Prawdopodobnie w nowym domu przy odpowiednim traktowaniu Lucky stanie się łagodniejszy. Jednak na tą chwilę polecamy go do domu bez innych zwierząt. Szybko akceptuje nowe warunki i opiekunów, szybko też uczy się nowych komend.

Lucky ma dużo energii – przyszły opiekun musi liczyć się z koniecznością zapewnienia psu sporej dawki ruchu. Jego stosunek do kotów jest nieznany.

Pies prawdopodobnie całe swoje dotychczasowe życie spędził mieszkając na dworze. Dla Luckiego poszukujemy aktywnej rodziny ze starszymi dziećmi, która podaruje mu miejsce w swoim domu. Nasz podopieczny jest wykastrowany i zaszczepiony, posiada chip i książeczkę zdrowia.

Lucky przebywa w przytulisku Stowarzyszenia Amicus w Głogowie.
Kontakt w sprawie adopcji 666 605 391

TEO

Teo czyli Teofil – znaleziony na otwartym terenie, odłowiony 2 października 2021r. Jego pierwszy spacer nie był łatwy – na początku było ciężko wyciągnąć go z kojca. Był przerażony. Ale wyszliśmy. Potem pierwsze trudne kroki do lasu. Cofał się , zapierał, nie chciał, ale potem powolutku ruszył no i sami popatrzcie. W towarzystwie Tosi i Zusi – zero agresji.
Teo na smyczy chodzi pięknie, nie ciągnie. Wącha i interesuje się otoczeniem. Nie wiemy jaka jest jego historia, ale wygląda na to , że został porzucony.
Nowe otoczenie i nowi ludzie przerażają go, ale to tylko kwestia czasu i będzie dobrze.

Porcja miłości, łagodności, spokoju, odrobiny stanowczości i Teoś szybko się ogarnie. Był wychudzony, jednak odzyskuje kilogramy. Polecamy gorąco do adopcji. Ten, kto go przygarnie będzie miał wspaniałego przyjaciela.

Teofil jest zaszczepiony, odrobaczony i wykastrowany. Przebywa w naszym zaprzyjaźnionym przytulisku Stowarzyszenia Amicus w Głogowie.
Telefon w sprawie adopcji: 666 605 391.

TIKO

Tiko- to bardzo wesoły kundelek. Ma ponad 4 lata. Większość swojego życia spędził w schronisku. Na początku był bardzo lękliwy, bał się kontaktu z człowiekiem, jednak intensywna, pełna poświęcenia praca wolontariuszek i behawiorystów spowodowała, że z wycofanego, pełnego lęku psa stał się radosnym, ruchliwym, pełnym niespożytej energii psiakiem.
Tiko uwielbia się bawić.  Umie chodzić na smyczy. Jest śliczny, ma piękne umaszczenie, oczy. Jest pogodny, kochany, brakuje mu tylko jednego – domu (najlepiej z podwórkiem) i swojego człowieka. W tej chwili przebywa w hoteliku Dzika Kępa w Gwieździnie w województwie pomorskim.

Kontakt w sprawie adopcji: 666 605 391 lub 880 117 835 

LALEK

Lalek to duży trzyletni samiec. Odebrany interwencyjnie z Jarogniewic. Więcej informacji wkrótce.

Kontakt w sprawie adopcji OTOZ Animals: https://otozschroniskozg.pl/dogs/lalek?fbclid=IwAR3XlgjG2446um0Tbh3EauQfe08MZLqQy11r25UhPPBJMsG7KHiClft9zKw